5 راه کار تولید محتوا برای کسب کارها

در دنیای امروز محتوا، نقش تعیین‌کننده در زمینه‌های گوناگون بازی می‌کند و تولید محتوا به یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین مسائل در سیاست ، فرهنگ ، اقتصاد ، صنعت و … تبدیل شده است. هدف این نوشته راهنمایی برای تولید محتوا در صنایع و کسب و کارهای مختلف می‌باشد.

این موضوع که محتوای خوب کلید ایجاد ترافیک مناسب برای وب سایت شما است، رمز و راز پوشیده ای نیست! اما شاید با خودتان فکر کنید واقعا در تولید محتوا باید چه مواردی را در نظر گرفت؟ آیا قالب ها یا روندهای خاصی وجود دارد که بتوان از آن ها در تولید محتوا کمک گرفت؟

در ادامه برای شما 5 قالب کلی محتوا را معرفی می کنیم که بدون شک آهن ربای جذب بک لینک برای شما خواهد بود!

1- راهنمایی جامع:

تمایل کاربران برای سرعت بخشیدن به جستجو و رسیدن به نتیجه دلخواه باعث شده تا زمان کمتری را صرف گشتن و پیدا کردن نتیجه کنند، در این میان کلید واژه ” راهنمای جامع ” را وارد کنید، قطعا بازخورد خوبی برایتان خواهد داشت ، زیرا به تمامی زوایای موضوع پرداخته است و امکان دارد مخاطبان در خصوص آن مطلب جامع به شما لینک بدهند.

2- پست هایی با لیست طولانی:

مخاطبان همیشه جامع بودن را دوست دارند، وقتی کاربر در سایت شما تیتر ” 100 روش برای پولدار شدن ” را می بیند فکر می کند: اوه! 100 روش ! حتما فوق العاده هست. و سریعا روی لینک شما کلیک می کند، پس حتما در نگارش  پست هایتان از این واژه ها استفاده کنید.

50، 100، 200 یا حتی 300 مورد را دسته بندی و لیست کنید. خب بدون شک زمان و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت اما وقتی ارجاعات به سایت شما زیاد شود و مردم همین پست شما بپسندند، این کار ارزشمند است.

3- محتوای تصویری به خصوص اینفوگرافی:

تصاویر، نمودار ها و بنرها خیلی تاثیرگذار هستند.بیش از  65%  درصد از مردم در دسته “بصری” تقسیم بندی می شوند. این به آن معنی است که با دیدن بهتر یاد می گیرند. بنابراین شما با تولید این نوع محتوا دسته بزرگی از مشتریان را پوشش می دهید و رضایتمندی آن ها را فراهم می کنید.

4- مطالعات صنعتی یا داده:

بدون شک مردم استفاده از داده های دقیق ، آمار و ارقام رو دوست دارند ببینند و به اشتراک بگذارند! بهترین زمان برای استفاده از این فرصت هست، میتوانید از ابزار تولید سنجی که با پلتفرم های مختلفی در سطح وب انجام می شود، استفاده کنید .

5- مطالعات مربوط به نمونه های موردی:

رمز و رازی در مورد وبلاگ هایی که به صورت ناگهانی رشد می کنند، وجود دارد. آن ها اطلاعات مفید را به صورت مستمر برای بازدید کننده ها تولید می کنند. شما باید سعی کنید محتوایی را برای مردم تولید کنید که مشکلی از آن ها حل کند. برای تولید همچنین محتوایی باید ابتدا مشکل را پیدا کنید. سپس باید محتوایی که پله به پله راهنمایی های لازم در خصوص موضوع مورد نظر را دارد، تهیه کنید.

آخرین رمز موفقیت و کپسول فشرده محتوای کسب و کارها مطالعات مربوط به نمونه های موردی است، نکته ی وبلاگ هایی که به سرعت رشد می کنند، استمرار در تولید اطلاعات مفید برای بازدیدکنندگان است، باید در محتوایی که تولید می کنید مشکلی را از مخاطبانتان کم کنید، برای این موضوع باید ابتدا مشکل را پیدا کنید و پله پله و یا در چند محتوای مجزا ولی پیوسته راهنمایی های لازم در خصوص آن موضوع را ارائه دهید.

Leave a Comment