9 نکته برای تولید محتوا وب سایت کسب و کار های بزرگ

با گذشت زمان تغییر در سبک زندگی و تکنولوژی ، نیاز شرکت ها و کسب و کارها نیز رفته رفته تغییر کرد، و یکی از نیازهای اساسی مجموعه‌ها تولید محتوای اختصاصی شد. بعد از مطالعاتی که در سازمان تحقیقات تجربی انجام شد، نشان داد ، بازدید کنندگان وبسایت شما قبل از اینکه از سایت شما خارج شوند کمتر از 20 ثانیه در سایت می مانند، و زمان طلایی نزدیک به 5 ثانیه است، پس زمان زیادی برای ماندن مخاطب و جلب توجه وی ندارید.

بازدیدکنندگان دوست دارند کمترین زمان را برای رسیدن به چیزی که دنبالش هستند طی کنند، پس باید روی نوشتن محتوا قبل از انتشار دقت بیشتری کنید، و با تیترهای جذاب و پاراگراف های کوتاه مخاطب را جذب کرده و ترافیک سایت و زمان  بازدید را افزایش دهید.

در ادامه به 9 نکته ی کاربردی برای تولید محتوا وب سایت و کسب و کارها اشاره خواهیم کرد.

نکته 1: محتوای شما ارزشمند و مرتبط باشد.

فرقی نمی کند مخاطب شما از کدام موتور جستجو ( گوگل ، یاهو یا دیگر موتورهای جستجو)  استفاده می کند، وی نیاز دارد تا بهترین و نزدیک ترین نتیجه را با جستجوی خودش دریافت نماید، و به روز بودن محتوا و مرتبط بودن آن ، باعث حضور بیشتر در سایت شما می شود و برای جستجو ی آنچه به دنبالش است ، سایتهای دیگر را نمی گردد.

نکته 2: محتوا را مختصر کنید

برخلاف قدیم که بازدیدکنندگان، محتوا و متون طولانی را غنی تر و بهتر میدانستند ، حال ترجیح میدهند بهترین محتوا را در زمان کوتاه تری بررسی کنند.

نکته 3: حفظ کردن موضوع

شاید محتوایی که ارائه دادید شامل بخشهای مختلف و با توضیحات متنوع باشد، اما مخاطب به طور خاص جستجو می کند، مطالب را بر این اساس بخش بندی کنید و در هر پاراگراف یک موضوع را قرار دهید، تا خوانندگان سایت شما سریعتر به محتوایی که نیاز دارند دسترسی پیدا کنند.در بین مطالب خود لینک هایی برای دسترسی به موضوعات مرتبط ارائه نمایید تا مجبور نباشید تمام عناوین را در یک صفحه منتشر کنید ، با این کار صفحه ی شما کاربر پسند تر می شود.

نکته 4: بررسی و بازنگری خطاهای گرامری و املایی

قطعا وبسایتی که غلط املایی زیادی داشته باشد سایتی غیر حرفه ای شناخته می شود، حتما توصیه می شود پس از نوشتن متن یک بار آن را بازبینی و ویرایش کنید، شاید اشتباهاتی را که قبلا ندیده بودید مشاهده کنید.

نکته 5: از روش هرم وارونه استفاده کنید

بسیاری از محققین و وبلاگ نویسان حرفه ای محتوای وب، بر روی این روش قسم می خورند. این چه مفهومی دارد؟ در ابتدای صفحه محتوای خود، نتیجه اولیه را قرار داده و از آنجا به عقب بر گردید. با این کار مهم ترین اطلاعات خود را در مرکز قرار می دهید.

نکته 6: متضاد نویسی

مخاطبتان چیزی را که ارائه دادید می بیند و اعتماد اولیه را ایجاد می کند ، پس با اقتدار بنویسید و نگران نباشید.

نکته 7: برای مخاطبان خود بنویسید

شما احتمالا از اهمیت ساخت محتوای وب سایت خود با استفاده از کلمات کلیدی، لینک ها و سایر تکنیک های جستجو شنیده اید. این مهم است ، چرا که محتوای شما را برای افرادی که از سایت شما بازدید می کنند خوانا و جذاب می سازد. در انتها و پس از انجام تمامی نکاتی که ذکر شد هدف شما این است که بازدید کنندگان خود را به مشتری تبدیل کنید. از یک تن مکالمه برای برقراری تماس با مخاطبین خود استفاده کنید و از هر گونه لغزش و به کار بردن اصطلاح بازاریابی در آن اجتناب کنید.

نکته 8: استفاده از تصاویر برای تکمیل متن شما

از تصاویر برای تکمیل متنهای خود استفاده کنید و جلوه های بصری را دست کم نگیرید. از بهترین عکسهای با کیفیت استفاده کنید.

نکته 9: متن خود را برای وب سایت قالب بندی کنید

در صورت امکان، به جای پاراگراف ها از فهرست دستورالعمل های منظم یا بی نظم استفاده کنید. فهرست خود را به 10مورد یا کمتر محدود کنید.

پاراگراف های کوتاه و پر محتوا بنویسید و بین آنها فضای خالی یا به عبارتی فضای سفید قرار دهید.

در هر پاراگراف فقط بر روی یک موضوع خاص تمرکز کنید.

در متن خود عنوان های فرعی قرار دهید تا فرآیند جستجو آسان تر صورت گیرد.

وجود کلمات کلیدی در عناوین اصلی و فرعی متن سبب می شود محتوای تولیدی شما کاربر پسندتر باشد.

به جای استفاده بیش از حد اطلاعات در یک صفحه از لینک های داخلی مرتبط در سایت خود بهره ببرید.

با به کار بردن لفظ شما به جای من با خوانندگان خود ارتباط برقرار کنید.

از جملات کوتاه استفاده کنید.

Leave a Comment